بسته
(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی محصولات
  فیلترها
  Preferences
  جستجو

  یک دوجین نکته‌ی بامزه درباره‌ی صاحبان حیوانات خانگی

  *آیا می‌دانید که 57 درصد از خانه دارهای آمریکایی سگ یا گربه دارند؟آن‌ها معتقدند هم راه بودن با یک حیوان خانگی به آنها حس خوبی منتقل می کند.

  *آیا می‌دانید که 90 درصد از صاحبان حیوانات خانگی،پت خود را یکی از اعضای خانواده می‌دانند؟آن‌ها در تصمیم منافع پت را در نظر می‌گیرند و به عنوان یک عضو خانواده با او رفتار می‌کنند.

  *آیا می‌دانید که 27درصد از صاحبان حیوانات خانگی،پت خود را به آتلیه می‌برند؟آن‌ها فکر می‌کنند عکس های حیوانات آن‌ها را جاودانه می‌کند و خیلی دیگر معتقدند حیوانات خانگی عکس صاحبشان را زیبا می‌کنند.

  *آیا می‌دانید که 33 درصد از صاحبان حیوانات خانگی،عکس پت خود را در خانه دارند؟عکس پت روی در یخچال،روی شومینه،روی طاقچه و میزکار و روی دیوار دیده می‌شود.

  *آیا می دانید که 15 درصد از صاحبان حیوانات خانگی،هنگام خرید خانه یا ماشین شرایط پت خود را در نظر می‌گیرند؟آن‌ها خانه‌هایی می‌خرند که همسایگانشان با حیوان خانگی مشکل نداشته باشند و یک حیاط یا تراس مناسب حیوان خانگی‌شان داشته باشد.

  *آیا می‌دانید که 36درصد از صاحبان حیوانات خانگی،برای پت خود هدیه تولد می‌خرند؟هدیه هایی مثل تشویقی یا اسباب بازی بیشتر از اینکه حیوانات را خوشحال کند صاحبانشان را خوشحال می کند.

  *آیا می‌دانید که 48 درصد از صاحبان حیوانات خانگی،فکر می‌کنند پت شان تلویزیون تماشا می‌کند؟حیوانات خانگی مخصوصا سگ ها دوست دارند هر کاری صاحبشان می‌کند را تکرار کنند.اگر صاحبشان رو به تلویزیون لم داده باشد آن‌ها هم دوست دارند همان کار را بکنند.گربه ها هم به تحرک تصاویر در تلویزیون علاقه دارند و ممکن است ساعت‌ها رو به آن بنشینند.

  *آیا می دانید که 36.5 درصد از کسانی که حیوان خانگی دارند،حیوان خانگی‌شان سگ است؟به خاطر رفتار خاص سگ‌ها و نزدیکی آن‌ها به انسان،پر طرفدارترین حیوان خانگی هستند.اما به خاطر مشکلات نگهداری از سگ و نیاز به دقت فراوان ترجیح می‌دهند از حیوان خانگی دیگری نگهداری کنند.

  *آیا می دانید که یک سوم از کسانی که سگ دارند سگ خود را در تعطیلات همراه می‌برند؟به نظر می‌رسد که این رقم بیشتر باشد اما اینطور نیست.معمولا در سفرهای طولانی وسفرهایی که با هواپیما انجام می‌شود بردن سگ کمی سخت است.اما چون سگ‌ها عاشق گشت و گذار در طبیعت هستند معمولا در این سفرها همراه صاحبانشان می‌شوند.بردن گربه زیاد رایج نیست.گربه ها از ماشین سواری خوششان نمی‌آید رو در جای جدید دچار اضطراب می‌شوند.همراه بردن پرنده و پت‌های کوچک باز هم کمتر رایج است. *آیا می‌دانید که30.4 درصد از کسانی که حیوان خانگی دارند از گربه نگهداری می‌کنند؟گربه‌ها موجوداتی مستقل هستند که برخلاف سگ‌ها نیازشان به انسان کنترل شده است.کسانی که نمی‌توانند تمام وقت برای حیوانشان وقت بگذارند و عاشق نوازش حیوانات خانگی هستندگربه را ترجیح می‌دهند.

  *آیا می دانید در سال 2016 مردم آمریکا بیشتر از 62 میلیارد دلار خرج کرده اند؟ این هزینه صرف خرید،درمان،عقیم کردن،غذا و تجهیزات دیگر خانگی شده است.

  *آیا می‌دانید که 50درصد از صاحبان حیوانات خانگی،با سگ یا گربه‌شان حرف می‌زنند؟هیچکس به طور دقیق نمی‌داند حیوانات خانگی از حرف‌های ما چه می‌فهمند اما اگر صاحب یکی از حیوانات خانگی هستید می‌دانید که حیوانات خانگی مخصوصا سگ و گربه اسمشان را می‌دانند و سگ ها بیشتر از این کلمه‌ها را تشخیص می‌دهند و به دستورات عمل می کنند.گربه ها هم حتی اگر دستورات را نفهمند می‌توان کلمه دستوری ساده‌ای را به آن‌ها آموخت.

  *آیا می دانید که 80درصد از صاحبان حیوانات خانگی،فکر می‌کنند حالت روحی سگ یا گربه شان را می‌فهمند؟صورت یک حیوان خانگی برای یک غریبه همیشه یکسان است اما صاحب حیوان می‌تواند حس کند حیوان الان ناراحت است،خوشحال استفچیزی می خواهد،خسته است،بیمار است یا... این مساله کاملا حسی است.اگر حالات مختلف حیوان را از روی صورت نتوان دقیق تشخیص اما از روی رفتار او دقیقا می‌توان تشخیص داد اما از روی رفتار او دقیقا می‌توان فهمید مشکلی دار دیا نه.تا جایی که دامپزشکان سوال از صاحب حیوان را دلیل اولیه‌ی تشخیص بیماری او می‌دانند.

  *آیا می دانید 58درصد از صاحبان حیوانات خانگی در آمریکا بعد از مرگ حیوان خانگی‌شان را دفن می‌کنند؟شرکت‌هایی وجود دارند که کار دفن حیوانات خانگی را انجام می‌دهند.غیر از آن خود صاحبان هم جایی را برای دفن آنها در نظر می گیرند.

  *آیا می‌دانید که تنها 70درصد از صاحبان حیوانات خانگی،اجازه می‌دهند پت شان روی مبلمان خانه بخوابد؟حیوانات دوست دارند روی جای نرم بخوابند و چون صاحبان آن‌ها روی مبل می‌نشینند چه جایی بهتر از آن برای خوابیدن.

   

   

  منبع:پیام دامپزشکان pet magazine

  نظر خود را وارد نمایید.