بسته
(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی محصولات
  فیلترها
  Preferences
  جستجو

  قناری دنیای موسیقی و رنگ

  قناری را همه می‌شناسیم.پرنده ای که شهرت آن به آواز و موزون آن است.البته زیبایی رنگ‌های این پرنده را هم نباید فراموش کرد.

  اطلاعات اولیه

  رنگ های سبز(سوخته و چمنی)،دارچینی،زرد،طلایی،سفید،طوسی و آهویی از جمله رنگ‌های این پرنده‌اند.اما قناری‌هایی با مخلوطی از این رنگ ها هم هستند که به آنها ابلق گفته می‌شوند.اغلب قناری‌های ابلق با اختلات نژادها به وجود آمده‌اند.

  من از همین آغاز بحث از شما خواهشمندم که در نگهداری و تکثیر این پرنده نژاد آن را مورد توجه قرار دهید و به ساده‌ترین صورت می‌شود گفت که پرنده‌هایی را تهیه کنید که رنگ و فرم بدنی یکسانی داشته باشد(طوری که خواهر و برادر و مادر بالعکس هم نباشند.)متاسفانه به این موضوع در ایران توجهی نشده وحالا دغدغه ما و بسیاری از عشقبازها اصلاح نژاد و بازگردانی درست این پرنده است.

  در اغلب کشورها پرورش این پرنده رواج دارد و به آن بهای زیادی می‌دهند. اما در تاریخچه این پرنده کشف و شناخت اولیه آن را به اسپانیایی‌ها نسبت داده‌اند.

  انواع گوناگونی از این پرنده موجود هستند که مهم‌ترین آنها عبارتند از :جیور،یورک(یا یروکشار)،فری و انواع معمولی آن به نام رسمی مشهور هستند.

  نگهداری از این پرنده کار پیچیده‌ای نیست و بر خلاف تصور عام شما می‌توانید با نگهداری مطلوب از آن در خانه از وجودش لذت برده و برای پرنده هم زندگی خوبی فراهم کنید.

  خرید قناری

  قناری‌ها همان‌طور که گفتم انواع گوناگونی دارند اما برای مبتدی‌ها قناری رسمی مناسب‌ترین است و از لحاظ استقامت بدنی هم نسبتا مناسب است.در ضمن گونه‌های دیگر قناری کمی گران‌تر هستند و شما در صورت عدم نگهداری صحیح از آنها و نگرفتن نتیجه مطلوب دلزده می‌شوید.

  پس مبتدی ها قناری رسمی را تهیه کنند تا خصوصیات و رفتار این پرنده را بیشتر بیاموزند و از قناری‌ها نتیجه بهتری کسب کنند.

  این را هم بگویم که در این پرنده هم مانند اغلب پرندگان آواز خوان فقط گونه نر قادر به خواندن است و قیمت‌اش هم از ماده تا حدود زیادی گران‌تر و شما از ماده‌ها فقط در زمان جوجه کشی می‌توانید استفاده کنید. در اینجا باز هم روی مورد تهیه پرنده از یک نژاد(یک رنگ با یک فرم بدنی)که در پست قبلی هم اشاره شد تاکید می کنم.در ضمن این را هم باید بگویم که جوجه کشی از قناری را معمولا موقعی که قناری‌ها آماده هستند و در فصل آن انجام می دهند اما در کل از خصوصیات قناری خوب باید به صاف و یکدست بودن پرها همراه با درخشنده بودن رنگشان،هیکل خوب و روی فرم پرنده،نشاط و تحرک بالا(پرنده در گوشه‌‌‌ی قفس پف کرده نباشد)،روشنی و جلای چشمان و در نرهای مست آماده برای جفتگیری،بیقراری و خواندن با صدای بلند و رسا وبرای ماده‌ها سوت کوتاه کشیدن و گرفتن پر و کاغذ به دهان و جمع کردن آنها در گوشه‌ای از قفس اشاره کرد.

  نگهداری

  قفس: شما می‌توانید قفس‌های معمولی با اندازه 55 یا 50 سانتیمتر که در بازار هست تهیه کنید.اما بهتر است برای نگهداری جوجه‌ها(تا زمان بلوغ که برای قناری‌های رسمی 5تا6 ماهگی است)و در زمان پر ریزان که باید قناری‌های نر و ماده را گروهی و جدا از هم نگهداری کنید قفس‌های بزرگ 110 سانتیمتری را تهیه کنید.

  وسایل قفس:می توانید در قفس 2 میله پلاستیکی به صورت بالا و پایین در دو جای قفس با فاصله از هم بگذارید طوری که یکی از میله ها تقریبا نزدیک جای دانه باشد و دیگری کناری آبخوری.وان حمام قناری هم باید خرید ظرف متفرقه غذا را هم تهیه کنید.

   

   

  منبع:پیام دامپزشکان pet magazine

  نظر خود را وارد نمایید.