بسته
(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی محصولات
  فیلترها
  Preferences
  جستجو

  شکارچی که دیگر شکار نکرد

  یک شکارچی گوزن بعد از این که نگهداری از یک بچه گوزن رها شده را پذیرفت،10سال است که شکار نکرده آلادینو مونتس در کوهستان‌های شمال اسپانیا بزرگ شده است.او از وقتی کودک بود گوزن شکار می‌کرد اما زندگی او به عنوان یک شکارچی 10 سال پیش،وقتی با بامبی بچه گوزن زیبای تنها ملاقات کرد،ناگهان به پایان رسید.آلادینو بعد از آن دیگر هرگز به حیوانی شلیک نکرد و می‌گوید حاضر است بمیرد تا اینکه جان موجود دیگری را بگیرد.

  آلادینو 53 ساله است.10سال پیش وقتی با جیپ کوچک خود در کوهستان می‌گشت،به گله‌ای گاو برخورد کرد که بچه گوزنی بسیار لاغر دنبال آن‌ها بود.گوزن ها هیچ وقت گاوها را دنبال نمی‌کنند.بنابراین آلادینو کنجکاو شد و برای اینکه بهتر ببیند از جیپ خود پیاده شد.او فهمید بچه گوزن زخم های زیادی دارد و بدون مراقبت پزشکی مدت زیادی زنده نخواهد ماند.او گوزن را برداشت و با خود به خانه برد و از او پرستاری کرد تا گوزن کاملا بهبود پیدا کرد.گوزن بعد از خوب شدن دیگر به جنگل برنگشت و تا همین حالا پیش آلادینو ماند و بهترین دوستش شد. این گوزن ماده که آلادینو اسمش را بامبی گذاشت،حالا حسابی بزرگ شده.

  آلادینو فکر می‌کند او شبیه بامبی،کاراکتر کارتون مشهور والت دیزنی است.بامبی،دید آلادینو شکار را به کلی عوض کرده.او حالا علشق حیوانات است و هر چند که پدرش وقتی بچه بود شکار را به او آموزش داده بود و آن‌ها عملا شکار را برای معیشت انجام می‌دادند نه تفریح،اما از وقتی بامبی سرپرستی می‌کند،دیگر شکار نکرده. آلادینو می‌گوید:من همیشه حیوانات را دوست داشتم.اما شکار در محل زندگی ما از پدر به پسر ارث می‌رسد.ما حیوانات را برای غذا شکار می کنیم اما با این وجود از وقتی با بامبی هستم،نمی توانم حیوانات را بکشم.

  کوهستانی که آلادینو در آن زندگی می کند،1400 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و بسیار زیباست.توریست‌ها می توانند چشم‌اندازهای فوق‌العاده ای به خصوص در روزهایی که هوا صاف است ببینند اما بیشتر مردم برای تماشای این منظره‌ها به آنجا سفر نمی‌کنند.آن‌ها به کوهستان می‌روند تا بامبی و رفتار بسیار دوستانه او را ببینند.

  آلدینو یک کافه دارد و توریست‌ها در این کافه همیشه از دیدن بامبی که مستقیم پشت دخل می‌رود شگفت زده می‌شوند.بامبی به مردم اجازه می دهد او را نوازش کنند و گاهی خودش سر میز آن‌ها می‌رود.او کنار آلادینو بسیار خوشحال و راحت است و این باعث می‌شود گوزن های دیگر هم در آن حوالی با آلادینو و کافه او احساس راحتی کنند.آلادینو در حالی که در چشم هایش اشک جمع می شود می گوید:نمی دانم چطور می‌توانستم حیوانات را بکشم.آن‌ها به اندازه زندگی‌ام برایم ارزش دارند.

   

   

  منبع:پیام دامپزشکان pet magzine

  نظر خود را وارد نمایید.